
Efter Bordeaux 2011 smagningen på Børsen onsdag den 5. september 2012, er der lagt i gryden til en overordentlig festlig aften, hvor Theis Vine inviterer på franske fristelser i Madklubben. Det eneste vi med sikkerhed kan sige, er, at aftenen vil stå i Bordeaux' tegn.
Samtlige repræsentanter fra de deltagende slotte vil være til stede, og medbringer hver en magnumflaske efter eget valg. Vi ved i skrivende ikke, hvilke vine og hvilke årgange de medbringer, men du vil næppe blive skuffet.
Magnumflaskerne vil traditionen tro blive tilfældigt fordelt på bordene i restauranten, men vinene plejer at cirkulere rundt ved bordene, så du vil sikkert få mulighed for at smage lidt af det hele.
Madklubben vil, i lighed med tidligere år, traktere med en herlig 4-retters menu. Der er således lagt op til en casual og uformel aften i glade menneskers selskab.
Vi glæder os til at se dig onsdag den 5. september kl. 19
Madklubben
Store Kongensgade 66
1264 København K
Theis Vine afholder Bordeaux 2011 smagning på Børsen onsdag den 5. september 2012 kl. 15:30-18. Her deltager en lang række vinslotte. Læs mere om arrangementet her og bestil din billet.