19 passionerede ildsjæle

Theis Vine består af 19 passionerede ildsjæle indenfor vinverdenen, som hver dag gør deres ypperste for at levere kompromisløse vinoplevelser til Danmark og Sverige. Vi består af et blend af farverige personligheder, der alle er dybt dedikerede i deres bestræbelser på at levere de bedste vinoplevelser fra nogle af de bedste producenter i verden til virksomheder og forbrugere.

Det vi er

Vi er dedikerede og passionerede i vores arbejde. Vi går ikke på kompromis med kvaliteten, men søger seriøs og målrettet efter de bedste vinoplevelser til prisen fra nogle af de bedste producenter i verden. Med 7 sommelierer og nogle af Danmarks førende vineksperter indenfor især Bourgogne, Bordeaux og spanske vine, er vi i stand til at levere nogle af de største vinoplevelser til prisen direkte fra vinbonde til din hoveddør uden fordyrende mellemled.

Ledige stillinger:

Vi har i øjeblikket ingen ledige stillinger. Du er dog altid velkommen til at sende en uopfordret ansøgning til John Krøigaard-Larsen på john@theis-vine.dk. Alle ansøgninger bliver behandlet fortroligt, og bliver slettet permanent efter 6 måneder.

Ejer

John Krøigaard-Larsen
Vinhandler
john@theis-vine.dk
john@theis-vine.se
P: +45 40 11 97 60

Daglig ledelse

Frans Fossing
Kommerciel Direktør/CCO
frans@theis-vine.dk
P: +45 22 23 73 31

Daglig ledelse

Rasmus Berrig
eCom Direktør
rasmus@theis-vine.dk
P: +45 26 14 50 38

Salg

Emil Gamrath
HORECA øst
emil@theis-vine.dk
P: +45 22 58 76 74

Salg

Jesper Kristoffersen
HORECA Danmark
jesper@theis-vine.dk
P: +45 24 23 26 90

Salg

Simon Mousing
HORECA Fyn og Jylland
simon@theis-vine.dk
P: +45 21 56 89 89

Salg

Tonny M. Hansen
HORECA Jylland
tonny@theis-vine.dk
P: +45 31 36 11 20

Salg

Jacob Borg
KAM - B2B
jacob@theis-vine.dk
P: +45 26 30 36 65

Ved du godt, at vi hos Theis Vine har 7 uddannede sommelierer?

Salg Sverige

Daida Mascaró Fredriksson
Försäljningschef Sverige
daida@theis-vine.se
P: +46 730 789360
 

Butik Charlottenlund

Peter Toft
Butikschef
charlottenlund@theis-vine.dk
P: 31 65 37 97

eCommerce & Marketing

Mette S. Mayland
Acquisition & Loyalty Manager
msm@theis-vine.dk
P: 28 57 75 26

eCommerce & Marketing

Thomas Udbye
eCommerce Sales &
Marketing manager
udbye@theis-vine.dk
T: 61 26 28 47

Daglig drift

Michael Busck
IT and Business processes
mib@theis-vine.dk
P: 23 25 56 29

Daglig drift

Allan Jørgensen
Indkøb og drift
alj@theis-vine.dk
P: 23 66 61 93

Kundeservice og drift

Alexandra Kacser
Kundeservice og drift
alexandra@theis-vine.dk
P: 31 65 48 37

Daglig drift

Dennis Philipsen
Service og levering
dennis@theis-vine.dk
P: 31 36 63 67

Ved du godt, at vores firmadomicil i Charlottenlund oprindelig har fungeret som en linjepavillon, der bespiste det bedre borgerskab i byen i det forrige århundrede?

Administration & Bogholderi

Randi Elkjær Mogensen
Bogholder
randi@theis-vine.dk
P: 29 99 55 55

Administration & Bogholderi

Henrik Bach
Regnskabs- og administrationschef
heb@theis-vine.dk
P: 31 65 11 20

Vinuddannelse

Jon Christensen
WSET Underviser
jon@theis-vine.dk

Medarbejdere - passionerede og engagerede - Theis Vine