HOLDET BAG THEIS VINE

Theis Vine drives af et hold af passionerede vinsjæle, som i bund og grund arbejder med vin, fordi de ikke kan lade være.

Vi elsker vin, det er vores hobby. Og for os er det en hobby med et indbygget job i.

Vi betragter det som et privilegie, at kunne bruge hvor dagligdag på at formidle og fordele de fantastiske vine, vi har i vores repertoire. Blandt vores personale finder du nogle af Danmarks førende eksperter inden for Bourgogne, Bordeaux, Champagne samt spansk vin.

De deler glædeligt ud af deres viden, kommer med anbefalinger og vejleder de tvivlende.

Vi har brugt 25 år på at opbygge et så stærkt kartotek af vine, som overhovedet muligt. Så du må have os undskyldt, hvis vi af og til bliver en smule overgearede. Det kan være svært at holde begejstringen tilbage, når man arbejder med så fantastiske produkter.

 

DAGLIG LEDELSE

John Krøigaard-Larsen
Vinhandler & ejer
john@theis-vine.dk
john@theis-vine.se
P: +45 40 11 97 60

Jesper Blom
CFO
blom@theis-vine.dk
P: +45 30 93 67 87

SALG

Jesper Kristoffersen
HORECA
jesper@theis-vine.dk
P: +45 24 23 26 90

Emil Gamrath
HORECA
emil@theis-vine.dk
P: +45 22 58 76 74

Anders Jensen
Salgschef B2B
anders@theis-vine.dk
P: +45 81 37 67 97

Claus Tang-Holbek
Salgschef 
claus@theis-vine.dk
P: +45 81 37 67 68


Jacob Borg
KAM - B2B
jacob@theis-vine.dk
P: +45 26 30 36 65

Daida Mascaró Fredriksson
Försäljningschef Sverige
daida@theis-vine.se
P: +46 730 789360

ECOMMERCE & MARKETING

Jesper Kamp
eCommerce Manager
jka@theis-vine.dk
P: +45 26 70 16 04


Simon Plambæk Bernth
Content Manager
spl@theis-vine.dk
P: +45 21 56 89 89

ADMINISTRATION, BOGHOLDERI & UDDANNELSE

Michael Busck
IT and Business processes
mib@theis-vine.dk
P: 23 25 56 29

Henrik Svantemann
Indkøbschef
henrik@theis-vine.dk
P: 24 96 72 41


Henrik Bach
Regnskabs- og administrationschef
heb@theis-vine.dk
P: 31 65 11 20

Rikke Wichmann
Kundeservice
rikke@theis-vine.dk

Camilla Winter
Økonomiansvarlig
camilla@theis-vine.dk
P: 24 44 11 20


Jon Christensen
WSET Underviser
jon@theis-vine.dk

BUTIK

Bo Rusmann
Butikschef
charlottenlund@theis-vine.dk
P: 31 65 37 97