HOLDET BAG THEIS VINE

Theis Vine drives af et hold af passionerede vinsjæle, som i bund og grund arbejder med vin, fordi de ikke kan lade være.

Vi elsker vin, det er vores hobby. Og for os er det en hobby med et indbygget job i.

Vi betragter det som et privilegie, at kunne bruge hvor dagligdag på at formidle og fordele de fantastiske vine, vi har i vores repertoire. Blandt vores personale finder du nogle af Danmarks førende eksperter inden for Bourgogne, Bordeaux, Champagne samt spansk vin.

De deler glædeligt ud af deres viden, kommer med anbefalinger og vejleder de tvivlende.

Vi har brugt 25 år på at opbygge et så stærkt kartotek af vine, som overhovedet muligt. Så du må have os undskyldt, hvis vi af og til bliver en smule overgearede. Det kan være svært at holde begejstringen tilbage, når man arbejder med så fantastiske produkter.

 

DAGLIG LEDELSE

John Krøigaard-Larsen
Vinhandler & ejer
john@theis-vine.dk
john@theis-vine.se
P: +45 40 11 97 60

Frans Fossing
Kommerciel Direktør/CCO
frans@theis-vine.dk
P: +45 22 23 73 31

Jesper Blom
CFO
blom@theis-vine.dk
P: +45 30 93 67 87

Nikolaj Landrock
eCommerce Direktør
nla@theis-vine.dk
P: +45 31 39 12 20

SALG

Jesper Kristoffersen
HORECA
jesper@theis-vine.dk
P: +45 24 23 26 90

Emil Gamrath
HORECA
emil@theis-vine.dk
P: +45 22 58 76 74

Søren Højland Østergaard
HORECA
soren@theis-vine.dk
P: +45 24 44 11 20

Jacob Borg
KAM - B2B
jacob@theis-vine.dk
P: +45 26 30 36 65

Daida Mascaró Fredriksson
Försäljningschef Sverige
daida@theis-vine.se
P: +46 730 789360

ECOMMERCE & MARKETING

Mette S. Mayland (barsel)
Acquisition & Loyalty Manager
msm@theis-vine.dk
P: +45 28 57 75 26

Simon Plambæk
Content Manager
spl@theis-vine.dk
P: +45 2156 89 89

ADMINISTRATION, BOGHOLDERI & UDDANNELSE

Michael Busck
IT and Business processes
mib@theis-vine.dk
P: 23 25 56 29

Henrik Bach
Regnskabs- og administrationschef
heb@theis-vine.dk
P: 31 65 11 20

Allan Jørgensen
Indkøb og drift
alj@theis-vine.dk
P: 23 66 61 93

Dennis Philipsen
Service og levering
dennis@theis-vine.dk
P: 31 36 63 67

Jon Christensen
WSET Underviser
jon@theis-vine.dk

BUTIK

Bo Rusmann
Butikschef
charlottenlund@theis-vine.dk
P: 31 65 37 97