Gratis fragt fra 1.499 kr.
Ryd

HOLDET BAG THEIS VINE

Theis Vine drives af et hold af passionerede vinsjæle, som i bund og grund arbejder med vin, fordi de ikke kan lade være.

Vi elsker vin, det er vores hobby. Og for os er det en hobby med et indbygget job i.

Vi betragter det som et privilegie, at kunne bruge hvor dagligdag på at formidle og fordele de fantastiske vine, vi har i vores repertoire. Blandt vores personale finder du nogle af Danmarks førende eksperter inden for Bourgogne, Bordeaux, Champagne samt spansk vin.

De deler glædeligt ud af deres viden, kommer med anbefalinger og vejleder de tvivlende.

Vi har brugt 25 år på at opbygge et så stærkt kartotek af vine, som overhovedet muligt. Så du må have os undskyldt, hvis vi af og til bliver en smule overgearede. Det kan være svært at holde begejstringen tilbage, når man arbejder med så fantastiske produkter.

SALG - HORECA

Emil Gamrath
Salgschef HORECA
emil@theis-vine.dk
+45 22 58 76 74

Jesper Kristoffersen
HORECA
jesper@theis-vine.dk
+45 24 23 26 90

Lasse Holm Lykkested
HORECA Sjælland/Bornholm
lasse@theis-vine.dk
54 33 42 43

Kasper Winther
HORECA Fyn/Sønderjylland
kasper@theis-vine.dk
54 33 37 17

Søren Haumann Jensen
HORECA Jylland
soren@theis-vine.dk
60 98 94 77

SALG - B2B

Claus Tang-Holbek
Salgschef B2B
claus@theis-vine.dk
+45 81 37 67 68

Jacob Borg
KAM - B2B
jacob@theis-vine.dk
+45 26 30 36 65

Simon Jansen
KAM - B2B
simon@theis-vine.dk
+45 31 65 11 20

Samuel Pang
Private Sales Manager & Export
samuel@theis-vine.dk
+45 54 33 37 21

SALG RETAIL

Patrick Lund
Salgschef
patrick@theis-vine.dk
+45 60 98 94 78

Sverige

Isaac Virgin
Country Manager
isaac@theis-vine.se
+46 73 044 52 47 

Daida Mascaró Fredriksson
Försäljningschef Horeca
daida@theis-vine.se
+46 730 789360

ECOMMERCE & MARKETING

Pedro Engberg Andersen
CMO / Marketing direktør
pedro@theis-vine.dk
+45 60 30 20 38

Simon Plambæk Bernth
Content Manager
spl@theis-vine.dk
+45 21 56 89 89

Jesper Bruun Christiansen
Copy Writer
jbc@theis-vine.dk

Anya Jensen
Kundeservice og Digital Producer
anya@theis-vine.dk
+45 62 66 11 20

Økonomi & Administration

Michael Busck
IT and Business processes
mib@theis-vine.dk
+45 23 25 56 29

Anna Lisitsyna
Økonomi
anna@theis-vine.dk
+45 2444 1120

 

Indkøb

Lennart Bernhoft
Indkøbs- & Logistikchef
lennart@theis-vine.dk
+45 23 34 97 49


John Krøigaard-Larsen
Portfolio Manager
john@theis-vine.dk
+45 40 11 97 60

BUTIK CHARLOTTENLUND

Rune Friberg
Butikschef
rune@theis-vine.dk
+45 62 66 11 20


Marianne Petersen
Sommelier, WSET level 3
Vinspecialist
charlottenlund@theis-vine.dk
+45 31 65 37 97

DAGLIG LEDELSE

John Krøigaard-Larsen
Vinhandler & ejer
john@theis-vine.dk
john@theis-vine.se
+45 40 11 97 60

Jesper Blom
CFO
blom@theis-vine.dk
+45 30 93 67 87

Xavier Gras
CCO
xavier@theis-vine.dk
+45 51 23 70 71

Bekræft din alder

Denne hjemmeside indeholder produkter og varer der ikke er tilladt at sælge til personer under 18 år.
Bekræft venligst at du er fyldt 18 år.